stavy vedomia, OOBE

31. srpna 2006 v 11:34 | Sagisia a Suneis |  Astrálne cestovanie
STAVY VEDOMI
Elektrická aktivita mozku byla objevena a změřena díky vynálezu EEG (elektroencefalografu) jež snímá pomocí elektrod mozkové vlny, filtruje je, zesílí a nakonec zaznamenává do grafu. Mozková aktivita byla rozdělena do několika stupňů intenzity. Podle ní byly objeveny a popsány základní druhy stavu mysli indikovány v "hz" (hertze, neboli počet cyklů/kmitů za vteřinu).

delta 0.2 - 3.5 hz (hluboký spánek, trans),
theta 3.5 - 7.5 hz (denní spánek),
alfa 7.5 - 13 hz (klid, zvýšené vnímání, meditace),
beta 13 - 28 hz (napětí, "normální" stav vědomí).

Stavy alfa, theta a delta v sobě, jak je vidět, zahrnují jistou formu odpočinku. V podstatě je jich možno dosáhnout hlubokým dýcháním, hypnózou a jinými relaxačními technikami. Pro nás jsou důležité proto, že v těchto stavech, nejčastěji ve stavu delta, přichází OOBE. Největším problémem zmíněných stavů bývá udržet pozornost a vědomí stále soustředěné. Pokusy s EEG neukázaly náhlou změnu srdeční činnosti při přechodu z ospalosti do spánku. Mění se velice pozvolna.
Na prahu mezi spánkem a plným vědomím je stav ospalosti známý jako tzv. "hypnogogický stav". I během něj se může objevit OOBE či nějaká jeho forma. Opatrným ovládáním hypnogogického stavu (pozor na usínání) je možné přímo zažít OOBE.
DRUHY ASTR. CESTOVANI
Astrální cestování se dá rozdělit do tří podskupin: mentální cestování, astrální cestování (to pravé) a éterické cestování. Takže OOBE může být cokoli z nich. Mentální cestování je skutečně jednoduchý způsob jasnozření (např. vzdálené nahlížení a cestování uvnitř myslí). Představivost při něm hraje klíčovou úlohu. Zážitky z mentálního cestování nebývají příliš živé, jste spíše pozorovatel než přímý účastník. Ale přesto je tenhle druh OOBE způsob, jakým lze proniknout do tajů i skutečného astrálního cestování.

Pokud mentálně nebo astrálně cestujete, jste schopní procházet skrze pevné objekty ale nejde vám je přemísťovat z místa na místo. Toho byste měli být schopni při éterickém cestování. Ale je těžké určit zda se nejedná pouze o nějakou podvědomou sugesci či zda skutečně étericky cestujete, tedy přemisťujete část vašeho fyzického (nebo éterického) těla na jiné místo. Éterické cestování probíhá totiž obvykle na úrovni velice blízké fyzické sféře.

Nás ale zajímá především astrální a vedle toho mentální cestování. Takže, astrální a mentální cestování nejsou vůbec omezovány hranicemi pevného materiálního světa. Pohybování se v těchto sférách je dost oblíbené a praktikované. Nejste omezováni v rozletu jen na oblast okolo Země (můžete se pohybovat také po měsíci a ostatních planetách
ASTR: CESTOVANIE
Astrální cestování (OOBE, zážitek mimo tělo), je populární oblast okultní literatury. Je vzrušující poznávat jiné světy a místa, zatímco fyzické tělo spí, nebo je v transu. Zároveň je astrální cestování naprosto bezpečné, asi jako spánek. Přestože většina snů je nevědomým astrálním cestováním, přestože toho o něm už bylo mnoho napsáno, stále je AC pro většinu lidí velice těžké. Hlavní obtíž je v tom, že po probuzení máme silnou tendenci naše sny zapomínat. Takže, úspěšné astrální cestování vyžaduje tvrdou práci.

Moderní psychologie myšlenku OOBE (duch dočasně opouští fyzické tělo) značně podceňuje, a to i přesto, že se nejedná o žádnou novodobou novinku. Tibeťané mají celý systém jógy (tzv. snová jóga) založený na astrálním cestování. A máme tu první důležitý poznatek: každý z vás prožívá OOBE (alespoň do určité míry), když spí. Rozdíl mezi "běžným" OOBE a spánkem je způsoben tím, že během spánku je naše vědomí jakoby omámené a nejasné a později se na tento stav dá jen těžko vzpomenout. Mnoho lidí úplně zapomíná drtivou většinu svých snů. Naučit se vědomému astrálnímu cestování naproti tomu vyžaduje jasné a ostražité vědomí.

Sny jsou dveřmi do našeho podvědomí, mohou nám pomoci psychologicky i duchovně prozřít. Jsou také ovlivňovány vjemy a zvuky z okolí, například silný zvuk z vnějšku (například vlak) se pravděpodobně objeví jako součást vašeho snu, tedy pokud vás rovnou neprobudí. Dále na obsah snů působí události právě prožitého dne, vaše nálady a také různá vnuknutí. Každý normální člověk sní (zdají se mu sny) asi čtyři až pětkrát za noc, takže zhruba každé dvě hodiny. Nejdelší sny se objevují k ránu. Ale sny se zdají opravdu každému. Nejsnadněji si vybavíte detaily snů hned po probuzení a když už je budete mít v paměti, je lépe si je ihned zaznamenat, protože jinak se rychle ztrácejí. K tomuto účelu výtečně slouží poznámkový blok či diktafon položený vedle postele, také je dobré mít po ruce nepříliš ostré světlo. Před tím, než si půjdete lehnout si několikrát zopakujte "Až se probudím, budu si pamatovat svůj sen.". Na svá slova se plně soustřeďte. Pak, až se probudíte, hýbejte se pomalu, protože třeba jen rychlé převalení se na posteli může způsobit, že svůj sen ztratíte. Vzpomínejte, co se vám zdálo a pak zaznamenávejte základní údaje ze snu, postupně přidávejte co nejvíce detailů. Následujícího dne porovnávejte svůj sen s fakty, můžete se o něm i rozšiřovat mezi přáteli. Jakmile si takhle jednou svůj sen zapamatujete, bude to pro vás příště mnohem lehčí. Jestli si opravdu hodně chcete obsah svých snů zapamatovat, požádejte nějakého obětavého přítele aby vám, zatímco spíte, dělal tichou společnost. Jakmile ale spatří, že jste se dostali do REM fáze spánku, tedy že vaše oči se pohybují jako zběsilé nahoru a dolů, měl by vás vzbudit a dostat co nejvíce informací o snu, jež se vám zdál
CESTOVANI DO VYSSYCH ROVIN
Různé roviny pracují na různých frekvencích. Fyzická rovina na nejnižší, éterické tělo už na vyšší a astrální rovina vibruje ještě mnohem rychleji.

Přestože existuje mnoho mezi-rovin a oddělení, obecně je uznáváno sedm známých rovin existence: Fyzická, astrální, mentální, buddhická, atmická, anupadaka a adi. O pohybu v těchto úrovních se často hovoří jako o "mentálním cestování". Důvodem tohoto pojmenování je způsob bytí v takových rovinách. Když dospějeme k vyšší míře vibrací, nemáme už tělo jako takové. Prostě existujeme jako vědomí, takže tento "beztělní stav" je často označován jako "mentální cestování".

Jen s pořádnou porcí tréninku a někdy i trochou štěstí ( a jestli taková věc existuje - se souhrou?) můžeme pozvednout své vibrace na tyto úrovně
SKUTOCNI ASTR. CESTOVANI
Tak tady to máme - astrální cestování. Jak již bylo vysvětleno u éterického cestování, když opustíme tělo, pohybujeme se na vyšší frekvenci. Ať už jsme étericky kdekoli, stále se nacházíme ve fyzické rovině. Proto můžeme procházet skrz skutečné zdi apod.

Když ale cestujeme astrálně, pohybujeme se v astrální rovině. Celá tato rovina existuje na vyšší frekvenci, než fyzická, takže se v ní můžeme pohybovat jen pokud my sami jsme z vibrací fyzické roviny "povýšili" na vyšší, astrální.

Astrální rovina sama o sobě obsahuje všechny myšlenky, vzpomínky, představy a sny všeho na světě. Takže, ačkoli se jeví pevnější, něž fyzický (protože jste na jeho frekvenci), je mnohem méně stálý a může být změněn jednoduše silou myšlenky. Přestože je možné cestovat přímo astrálně, většina lidí dává zprvu přednost éterickému cestování, neboť tato činnost více pomáhá potvrdit si, že jsme opustili fyzické tělo, ale nic si nepředstavujeme.

Astrální rovina je vynikající místo k cestování. Je v ní mnoho úrovní a také spousta dalších cestujících i bytostí, se kterými je možné se seznámit.

Když astrálně cestujete, nemáte tělo jako takové. Vaše vědomí se vás možná bude snažit ošidit, (tohle je novinka vhodná k zapamatování) ale vy můžete změnit svou podobu jen tím, že na to pomyslíte. Zkuste to
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 TNBM Warior TNBM Warior | E-mail | 10. února 2007 v 4:26 | Reagovat

Musím povedať že celá táto vaša stránka ma dosť zaujala je to fakt dobrá stránka,chcem sa spítať že ale prosto ako sa naučím astrálne cestovať alebo prosto čo mám robiť aby som astrálnw cestoval?

2 suneis suneis | 12. února 2007 v 12:59 | Reagovat

no v prvom rade musis verit, aby sa ti to podarilo, a potom len skusat a skusat ;-)...

3 Aritos Aritos | Web | 1. února 2008 v 20:16 | Reagovat

koukněte na mojí stránku je tam hodně věcí o AC.

4 mato mato | 13. února 2008 v 14:49 | Reagovat

ja som vcera skusal AC a vyslo mi to ale len na par sekund, ale bolo to fakt huste

5 Leonardo Leonardo | Web | 23. února 2008 v 1:29 | Reagovat

No to jmeno Aritos je fakt dobre a chceš poradit něco o Astrálním Cestování?Kukni na mou stránku.

6 bejka bejka | E-mail | 26. března 2008 v 19:58 | Reagovat

vcera ako som si prezerala tieto stranky o astralnom putovani ,a tak som si ich citala a tak...potom som si isla lahnut bolo mozno 2:00 hod.,a kedze uz som lezala na posteli tak mi napadla myslienka a co keby som to vyskusala mala som pocit trochu strachu a co keby to vyslo,tak som relaxovala,myslela na veci a predstavovala si to co som citala,no neviem ako ,ale potom som pocitila strasny prievan vo vlasoch ako keby mi vsetky vlasy viali,stali hore,pri pomysleni ,citeni som zachovala chladnu hlavu a len cakala co bude dalej aj ked to bolo salenstvo,potom prichadzal hluk,hluk helikoptery,alebo ked lieta mucha,ale len zvuk akoby kridel ktory som stonasobne pocula,a zacali sa mi pomalicky dvihat ruky,nohy,to som sa uz prelakla,skusila som potvorit oko to sa utisilo,ked som ho zatvorila,tak zase to zacalo zacalo ma to dvihat zlakla som sa zase,potom som upadla do spanku a prebrala sa....to keby ste zazili to bolo nieco ohromujuce,salenota....vuuuaaau,nemozem sa z toho prebrat,fuuu

7 BITE BITE | Web | 12. dubna 2008 v 9:36 | Reagovat

Ahoj lidi včera jsme se skámošem koukli na film králové rocku a tak nás napadlo že by jsme mohli vyskoušet Astrální cestování a povedlo se jestli chceš spřátelit blog mám ho taky o AC

8 Thomas Thomas | E-mail | 18. února 2009 v 14:50 | Reagovat

Cawes nemáš icq??? Jestli jo napíš ho prosím na muj email .....Prosm potřebuju pomoc s AC

9 Thomas Thomas | E-mail | 18. února 2009 v 14:50 | Reagovat

Email je Firestone5@seznam.cz

10 rockyy =D rockyy =D | 25. května 2009 v 18:45 | Reagovat

prosim vas,,,,poradte...ja to robym a podarilo sa mi to!!!...dokazal som prejst do kuchine a presne som ta vedel kde co je..napr..ze kanvica je hned pri modrom hrnceku a tak ...velmi sa mi to paci....ale mam problem..bojim sa v tom zostat dlhsie...po case stale citim tlak v hlave a bojim sa ze upadnem do tranzu a neprebudim sa...lebo ja to skusam len ked som s kamosom a zatial som sa nikdy neprebudil z toho sam ale len kamos ma surovo musel furt...poradte ci to neni nebezpecne zostat tam dlhsie...kamos mi vravel ze som v tom vydrzal zatial najviac 15 min. aj ked mne sa to zdalo omnoho dlhsie,,,ale bojim sa zostat tam dlhsie...a este daco..raz ked sóm to robyl tak som isiel do obyvacky a pozrel som sa z okna a vydel som tam ako tam stoja v ciernych robach neaky a ked som sa na nich dlhsie pozeral tak som zacitil STRASNU bolest v oblasti srdca...neviete co to bolo alebo tak.?

11 Realtoltek Realtoltek | 10. března 2010 v 10:19 | Reagovat

Cau lidi, astralni cestvovani je uplne normalni vec. V Egytpe mel kazdy clovek jakoby dve slozky.. KA to by se dalo popsat jako JA ktere je spojeno s telem a funguje jako ridici jednotka v normalnim bdelem stavu. Druha slozka je BA a ta se prenese do popredi napriklad ve snu anebo metodou vystupovani s tela. Problem je takovy ze ta druha slozka pokud neni trenovana musite ji naucit chodit atd....tak jako ste se to ucili jak s te byli mali ;)...Toltekove se na to divali zas trochu odlisne rikali ze clovek ma JA a pak jeste druhe stinove JA. Cele byti popisovali jako zarici vejce ve kterem se pohybuje jakysi bod....podle toho kde se v tom vejci ten bod pohyboval tak clovek byl rizen bud JA nebo stinovym ja.Treba pri sneni bylo jasne videt ze se ten bod pohybuje po obvodu vejce a mohl s neho i vystopit (vystupovani z tela).Pokud se ten bod pohyboval blizko stredu clovek byl vetsinou vzhuru pri vedomi v normalnim zivote...Pokud to nekoho zajima muze mi pisnout na ICQ 232 707 356.

12 peto peto | E-mail | 19. srpna 2011 v 20:00 | Reagovat

[8]:zdravím chcel by som sa opýtat či by ma nikedto nevedel naučit AC...dakujem

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama